Laptop biznesowy to urządzenie, stanowiące jeden z elementów podstawowego wyposażenia każdego pracownika czy studenta. Jest on niezastąpiony w firmie, zarówno jeśli chodzi o wielkie korporacje, jak i mniejsze, dopiero rozwijające się przedsiębiorstwa. Odbieranie wiadomości od potencjalnych klientów, kontaktowanie się z innymi organizacjami, chcącymi podjąć współpracę, tworzenie projektów czy wprowadzanie produktów na stronę internetową to tylko niektóre z działań, w których laptop okaże się niezbędny. Aby jednak spełniał należycie swoją funkcję, podczas jego zakupu nie należy kierować się pochopną decyzją.

Dell – renomowana firma gwarancją najwyższej jakości

Jeśli chodzi o serię laptopów biznesowych Dell XPS, w tej kategorii stanowczo odznaczyły się dwa modele.

Dell to jedna z największych korporacji technologicznych, której sprzęty cieszą się dobrą opinią wśród klientów z całego świata. W ciągu swojego wieloletniego doświadczenia, zadowoliła miliony, zyskując renomę oraz stając się niekwestionowanym synonimem najwyższej jakości. Dell oferuje szeroki asortyment rozmaitych urządzeń technologicznych, począwszy od komputerów, przez telewizory LCD i projektory, a skończywszy na laptopach. Firma stawia przede wszystkim na ciągły rozwój, a jej głównym mottem jest innowacja. Każdy z następnych modeli sprzętów jest wyposażony w coraz to nowocześniejsze rozwiązania, co gwarantuje wiesza intuicyjność oraz komfort użytkowania, a także szersze możliwości. Pomimo faktu, iż Dell zatrudnia setki tysięcy pracowników z całego świata oraz jest w posiadaniu tysięcy firm, nie stara się za wszelką cenę konkurować z innymi producentami. Wręcz przeciwnie – skupia się na własnym rozwoju, poszukiwaniu nowych, jeszcze dotąd nieodkrytych rozwiązań technologicznych, inspiruje się zagranicznymi i krajowymi firmami, a także wciąż podąża za zmieniającymi się potrzebami klientów. Można więc śmiało powiedzieć, że to właśnie firma Dell wyznacza trendy w branży technologicznej, a efekty jej pracy widać w szczególności, jeśli chodzi o notebooki biznesowe.

Notebook Dell Vostro

Pierwszym wartym uwagi modelem, jeśli chodzi o notebooki biznesowe od firmy Dell jest z pewnością Vostro

Pierwszym wartym uwagi modelem, jeśli chodzi o notebooki biznesowe od firmy Dell jest z pewnością Vostro. Do jego stanowczych wyróżników należy wysoki poziom kompaktowości i poręczności, dzięki czemu notebook może towarzyszyć Ci zarówno w pracy, jak i szkole, domu, a nawet na wycieczce, gdyż z łatwością umieścisz go w swoim plecaku lub torbie. Kolejna niekwestionowaną zaletą Vostro jest możliwość długiego czasu pracy bez ładowania. Wytrzymała bateria gwarantuje, że laptop będziesz mógł zabrać w podróż bez obaw nagłego rozładowania. Użytkownicy notebooka Dell Vostro doceniają również niską temperaturę pracy oraz dodatkowy port USD, w jaki wyposażone zostało urządzenie. Całość dopełnia minimalistyczny, stylowy design.

Notebook Dell Latitude

Kolejnym laptopem biznesowym, który odznaczył się wielką popularnością wśród klientów, jest notebook z serii Latitude. Wyróżnia się on solidnym wykonaniem, które w połączeniu z najwyższej klasy tworzywami oraz nowoczesnymi metodami produkcji gwarantuje możliwość użytkowania przez długie lata. Notebook Latitude charakteryzują również doskonałe parametry, jeśli chodzi o prezentowany obraz. Czytelność, odzwierciedlanie barw w najwyższej możliwej jakości oraz intuicyjną obsługę z pewnością docenią graficy komputerowi i studenci, zajmujący się projektami. Dodatkowym atutem jest również niski poziom hałasu, jaki generuje notebook Dell z linii Latitude.

Notebook Dell XPS

Jeśli chodzi o serię laptopów biznesowych Dell XPS, w tej kategorii stanowczo odznaczyły się dwa modele. Pierwszy z nich – Dell XPS 13 i 13 2w1 – ceniony jest przede wszystkim za zapewnianie szerokiej gamy rozmaitych funkcji, zamkniętej w niewielkiej, poręcznej, kompaktowej formie. Dell wyposażył ten model w wydajny procesor, a także zintegrowaną grafikę. Drugi z notebooków natomiast – Dell XPS 15 i 15 2w1  – to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie innowacyjne rozwiązania na najwyższym poziomie. Do zestawu można dołączyć wyświetlacz 4K, ekran dotykowy, a nawet dedykowany układ graficzny Radeon Vega M (https://www.intel.pl/content/www/pl/pl/download/19282/radeon-rx-vega-m-graphics.html).