Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą czy niewielką firmę zatrudniającą kilka osób, trzeba postawić na rozmaite urządzenia biurowe. Wśród nich znajdą się zdecydowanie laptopy, które wykorzystywane są do codziennej pracy. Prowadzenie spisu kontrahentów, gromadzenie faktur za rozmaite materiały i tym podobne działania wymagają dostępu do sprzętu, który to umożliwi. Wielu mikroprzedsiębiorców decyduje się na niedrogie serie laptopów biznesowych. Amerykańska firma Dell wychodzi z takim rozwiązaniem i warto nadmienić parę słów o charakterze i specyfikacji notebooków ITnes – Dell Vostro.

Specyfika laptopów Dell Vostro – czym się cechują?

Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą czy niewielką firmę zatrudniającą kilka osób, trzeba postawić na rozmaite urządzenia biurowe

Modele wychodzące z serii Vostro przeznaczone są dla użytkowników wykonujących nieskomplikowane zadania robocze, jakkolwiek realizacja bardziej złożonych zadań jest możliwa. Należy do nich korzystanie z powszechnego oprogramowania MS Office, a więc Excela i Worda. W każdej mniejszej firmie ewidencjonowane są dane i te programy świetnie się do tego nadają. Niektóre modele tych urządzeń umożliwiają wydajną pracę z multimediami, co w dobie prowadzenia home office i szeroko pojętej pracy zdalnej ma znaczenie. Laptopy Dell Vostro dysponują na tyle wydajnymi podzespołami, iż wspomniane programy nie będą się zawieszać. O specyfikacji sprzętu wspomniane będzie w dalszej części artykułu.

Jako iż producent tych notebooków postawił na wysokiej jakości rozwiązania, to nie trzeba się martwić żywotnością baterii. Laptop działa całkiem długo bez podłączania do gniazda zasilającego. Docenić to można zwłaszcza w czasie podróży służbowych, gdy brak możliwości podłączenia laptopa do prądu. Notebooki tego producenta, niezależnie od modelu i serii cechują się bardzo dobrą konstrukcją i lekkością. To ostatnie wpływa na mobilność, ponieważ bez trudu można go wziąć ze sobą. Każdy model laptopa Dell Vostro cechuje się stonowaną kolorystyką, co docenia wielu użytkowników tego sprzętu.

Dell Vostro Seria 7000. To najmocniejszy sprzęt tej serii. Służy do wykonywaniem zadań związanych z multimediami i bardzo złożonych zadań

Laptopy biznesowe firmy Dell i parametry

Opisywane na łamach tego artykułu notebooki stanowią odrębną serię, ale warto wspomnieć o poszczególnych jej podseriach. Co jest znakiem rozpoznawczym konkretnych podserii i co oferują użytkownikowi. Co można powiedzieć o ich specyfikacji?

  • Dell Vostro Seria 7000. To najmocniejszy sprzęt tej serii. Służy do wykonywaniem zadań związanych z multimediami i bardzo złożonych zadań. Spotykany jest przeważnie z zaimplementowanym procesorem Intel Core dziesiątej i jedenastej generacji oraz niezwykle wydajną kartą graficzną klasy Nvidia. Pamięć masowa tego urządzenia wynosi aż 2 TB. Operuje na systemie Windows 10 i Windows 11 Pro. Takie rozwiązanie pozwala maksymalnie skupić się na zadaniach roboczych. Konstrukcja laptopów Dell Vostro z serii 7000 jest ciekawa, ponieważ wykonana jest z części aluminiowych. Dysponuje również dobrej jakości zabezpieczeniami.
  • Dell Vostro Seria 5000. Notebooki te charakteryzują się lekką konstrukcją, co pozwala na mobilność. Dysponują procesorami klasy Intel Core i8 i aż dwoma dyskami (HDD i SSD). Modele te mają zaimplementowaną kartę graficzną z pamięcią 4 GB DDR5 vRAM. W serii tej spotkać można również wbudowaną kamerę internetową i WavesMaxxAudio Pro, co wpływa na efektywną współpracę w trybie zdalnym. Przekątna matrycy takich laptopów wynosi 15,6 cala.
  • Dell Vostro Seria 3000. Jest to bazowy produkt przeznaczony dla małych firm. Wbrew pozorom wcale nie cieszy się przestarzałymi rozwiązaniami technicznymi. Większą produktywność zapewniają szybkie procesory klasy Intel Core ósmej generacji. Wnętrze laptopa skrywa również kartę graficzną AMD z 2 GB vRAM DDR3L. Specyfiką notebooków tej serii jest możliwość wykonywania wielu zadań jednocześnie. To wyjątkowo przydatne udogodnienie. Seria ta korzysta z oprogramowania Windows 10 Pro i bardzo pojemnego jak na standardy biurowe dysku. Ów ma nawet 1 TB wolnej przestrzeni do zagospodarowania.

Specyfikacja każdej z poszczególnie wymienionych serii wskazuje, że są to relatywnie dobre laptopy, które spokojnie można wykorzystać w warunkach niewielkiej firmy.