Dla wielu firm jednym z najbardziej niezawodnych urządzeń jest komputer stacjonarny. W wielu przypadkach jest to potężne urządzenie, które nie ma sobie równych, jeśli chodzi o moc obliczeniową i szybkość. Jednak z biegiem lat laptopy zyskały na popularności i mocy. Obecnie laptopy do pracy są tak samo niezawodne jak komputer stacjonarny. Jednym z takich przykładów są laptopy HP z serii EliteBook. W tym artykule dowiesz się, czym się one wyróżniają, oraz jaka jest różnica między laptopami zwykłymi i biznesowym.

Różnica między laptopami zwykłymi i biznesowymi

Zanim przejdziemy do szczegółów, warto wiedzieć, że laptopy HP EliteBook to laptopy biznesowe. Warto zauważyć, że laptopy biznesowe są obiektywnie lepsze od laptopów konsumenckich pod wieloma względami, takimi jak:

  • Niezawodność: Mają dłuższą żywotność dzięki temu, że laptopy biznesowe nie zmieniają konstrukcji z generacji na generację. Możesz kupić HP EliteBook 840 G9 i łatwo wymienić baterię, wykorzystując komponent np. z wersji G8.
  • Możliwość dostosowania: Laptopy biznesowe oferują więcej konfiguracji, ponieważ różne zadania biznesowe wymagają różnych potrzeb.
  • Bezpieczeństwo: Laptopy biznesowe są również lepiej zabezpieczone, ponieważ te laptopy z systemem Windows 11 mają dedykowane oprogramowanie, o którym opowiemy w dalszej części artykułu.
  • Mniej preinstalowanego oprogramowania: Laptopy biznesowe mają również mniej preinstalowanego oprogramowania.
  • Precyzyjne, czułe klawisze: Laptopy biznesowe mają bardziej responsywne klawiatury i gładziki

Co wyróżnia laptopy HP do zastosowań biznesowych?

Dla wielu firm jednym z najbardziej niezawodnych urządzeń jest komputer stacjonarny

Konstrukcja

Niezależnie od tego, czy jest to HP EliteBook 640 G9, czy HP Elitebook 840 G9, tym, co sprawia, że są to najlepsze laptopy dla małych firm, jest ich konstrukcja. Design HP EliteBook jest elegancki i profesjonalny. Błyszczący wyświetlacz i ultralekka konstrukcja sprawiają, że są to idealnie laptopy do codziennej pracy. Uproszczona i profesjonalna konstrukcja ułatwia również przenoszenie.

Ważną zmianą w dzisiejszych laptopach jest to, że ramki wokół ekranu są cieńsze niż wcześniej. Pod względem konstrukcji, najnowsze generacje laptopów EliteBook ważą znacznie poniżej 1,4 kg, czyli są lżejsze niż poprzednie wersje EliteBook. Takie podejście do konstrukcji i wagi, w połączeniu sprawia, że laptop jest łatwy do przenoszenia i otwierania. A dzięki srebrnemu aluminiowemu wykończeniu, będziesz wyglądać świetnie z tym laptopem w każdej sali konferencyjnej.

Systemy bezpieczeństwa

Dla wielu firm jednym z najbardziej niezawodnych urządzeń jest komputer stacjonarny

Wszystkie laptopy HP EliteBook dla małych i średnich firm mają wbudowany HP Wolf Security – najnowszy system zabezpieczeń stworzony przez HP. HP Wolf Security zapewnia bardziej dogłębną ochronę niż jakakolwiek standardowa wersja laptopa. Oprócz funkcji HP Sure Click Pro i HP Sure Sense Pro, HP Wolf Security oferuje pasywne i aktywne zabezpieczenia w punktach końcowych laptopów i drukarek. Jest to korzystne, szczególnie w przypadku zdalnych pracowników, którzy używają swoich komputerów do celów zawodowych i osobistych. HP Wolf Security jest również atrakcyjny dla małych firm, ponieważ działaj jako system wsparcia IT o niskich kosztach utrzymania.

Wydajność sprzętu

Dzięki temu, że laptopy HP EliteBook oferują minimum 16 GB pamięci RAM i procesory firmy Intel – tej, która stoi za wieloma zaufanymi i sprawdzonymi procesorami na rynku, możesz mieć pewność, że każda wersja HP EliteBook będzie działać dobrze. Te laptopy biznesowe zapewniają więcej niż wystarczająca moc do wielozadaniowości, lub pracy z dowolnego miejsca bez żadnych problemów.

Wydajność baterii


Jak na laptop biznesowy przystało, żywotność baterii w tej serii jest wyjątkowa, ponieważ bateria EliteBook została zaprojektowana z myślą o długiej żywotności. Dodatkowo, dzięki szybkiemu ładowaniu, można naładować sprzęt do 50% mocy w zaledwie 30 minut. Jeśli chodzi o pełne naładowanie, HP szacuje, że laptop może wytrzymać 18 godzin bez ładowania. Czas będzie się różnić w zależności od ilości uruchomionych programów.

Wytrzymałość

Laptopy HP dla firm są również bardzo wytrzymałe, a HP EliteBook nie zawodzi tej kwestii. Trwałość EliteBooka przejawia się w jego aluminiowym wykończeniu i aluminiowej konstrukcji. W rezultacie każdy EliteBook jest w stanie wytrzymać wstrząsy i uderzenia, na które naraża go każdy użytkownik laptopa biznesowego. HP szacuje, że anodyzowana aluminiowa powierzchnia jest w stanie wytrzymać ponad 20 000 cykli ścierania, zanim nawet zauważysz na niej zużycie.